Levinumad vead, mida vältida raamatu trükkimiseks ettevalmistamisel



Raamatu trükkimiseks ettevalmistamine on põnev, aga selles protsessis võib kergesti sisse lipsata vigu. Kui oled oma käsikirja valmis saanud ja tahad selle paberile viia, tasub olla tähelepanelik, et tulemus oleks võimalikult hea. Vaatamegi, milliseid vigu kõige sagedamini tehakse ja kuidas neid vältida.

Vale failiformaat
Üks suurimaid vigu on ebasobiva failiformaadi kasutamine. Trükikojad eelistavad tavaliselt PDF-vormingut, kuna see säilitab kujunduse ja kirjatüübid muutumatuna. Kui esitad faili Wordi või mõnes muus redigeeritavas formaadis, võib lõpptulemus trükikojas ootamatult muutuda.

Ebapiisav pildikvaliteet
Kui su raamatus on pilte, veendu, et need oleksid piisava kvaliteediga. Trükikojad soovitavad kasutada vähemalt 300 dpi resolutsiooniga pilte. Madalama kvaliteediga pildid võivad trükis tulla udused või pikslilised. Isegi kui pildid näevad ekraanil head välja, kontrolli enne trükkimist nende tegelikku kvaliteeti.

Vale värvimudel
Ekraanil kuvatavad värvid on RGB-mudelis, kuid trükikojad kasutavad CMYK-mudelit. Kui fail on salvestatud vales värvimudelis, võivad toonid trükis erineda sellest, mida sa ekraanil näed. Kindluse mõttes muuda oma kujundus enne trükkimist CMYK-iks.

Teksti ja servade kaugus
Sageli tehakse viga, kui teksti ja servade vahele jäetakse liiga vähe ruumi. Trükkimisel tehtavad lõiked võivad liiga serval olevat teksti kärpida, nii et mõned sõnad võivad osaliselt kaduda. Turvalise tulemuse tagamiseks jäta servadele rohkem vaba ruumi ning arvesta ka lõikevaruga.

Vigade ignoreerimine
Isegi kõige paremal autoril võib sisse jääda kirjavigu või loogikaprobleeme. Selle vältimiseks lase kellelgi teisel oma käsikiri üle lugeda või kasuta korrektuuriteenust. Isegi leksikon ei lähe trükki ilma keeletoimetaja pilguta!

Vale paber ja köide
Kõik paberid ja köitmisviisid ei sobi iga raamatu jaoks. Kui su raamat koosneb paljudest piltidest, tasub valida pigem läikiv paber. Kui aga tegemist on ilukirjandusliku teosega, sobib matt ja kergelt kollakas paber, mis on silmadele mugavam. Ka köitmiseks on erinevaid valikuid – pehmekaaneline, kõvakaaneline, liimköide jne. Küsi trükikoja soovitusi, et leida oma raamatule sobivaim lahendus.

Kui võtad neid punkte arvesse, on sul palju suurem tõenäosus saada kvaliteetne trükis, mis näeb hea välja ja mida on mõnus lugeda. Edu raamatu loomisel!

Коментари

Популарни постови са овог блога

Instructions to Pick the Right Windows for Energy Effectiveness

Junggesellenabschied beim Indoor-Surfen: Ein unvergessliches Erlebnis

How to Balance Debt Collection and Client Retention